Uued Massey Fergusoni IDEAL teraviljakombainid toovad reaalset kasu.

Avaraim viljapeksu pindala, mahukaim viljapunker ning kõrgeim tühjendamiskiirus iseloomustavad uhiuut tootevalikut, mis näitab MF viljakoristusmasinate arengus hüppelist sammu edasi.

Massey Ferguson tutvustab uue põlvkonna teraviljakombainide valikut, mis pakub äritegevusele suunatud põllumajandustootjatele jõudluse ja tootlikkuse osas suurt sammu edasi. Mitmete erakordsete uuenduste hulgas pakuvad Massey Fergusoni IDEAL mudelid suurimat integreeritud viljapunkrite mahtu Euroopa turul, kõrgeimat tühjendamiskiirust ja suurimat viljapeksu ala – arendustegevus on fokuseeritud tõhususe ja tootmismahu suurendamisele.

“Itaalias tipptasemel viljakoristusmasinaehituse keskuses loodud MF IDEAL tootevalik annab märku meie uuest ja radikaalsest kombainide väljatöötamise suunast,” väidab Adam Sherriff, Massey Fergusoni Euroopa ja Lähis-Ida turgude arendusjuht." Rakendades emaettevõtte AGCO kõiki globaalseid ressursse, on see suurim viljakoristusseadmete arendusprojekt, mida me kunagi oleme ette võtnud. See hõlmas 45 prototüübi ehitamist ning pidevaid kuue aasta jooksul läbi viidud laboratoorseid katseid ning ülemaailmseid väliteste, mille abil mõõdeti tootlikkust kõikides põllukultuurides ning tingimustes. Masinate puhul on kõik uus – uus disain, uus tehnoloogia, uued funktsioonid, uus kujundus, isegi uhiuus rabav värviskeem. Ühtlasi märgib 647 hj MF IDEAL 9 Massey Fergusoni jaoks liikumist uute turusegmentide poole.”

 

“Põhjalikel klientide küsimustikel tugineva uurimis- ja arendustegevuse ajendiks oli soov pakkuda kombaini omanike ning operaatorite äritegevusele reaalseid ning positiivseid kasutegureid. Keskendusime põhiprobleemide lahendamisele sellistes valdkondades, nagu kütusesäästlikkus, tootlikkus, töökindlus, hooldus, vilja kvaliteet, jääkide käitlemine, transpordi laius, andmehaldus, töötamine kallakuga maastikul ja pinnase tihenemine. IDEAL, mis põhineb Massey Fergusoni disainipõhimõtetel, nagu tõhusus, kasutusmugavus, lihtsus ja töökindlus, pakub suurepäraseid eeliseid kõigis neis ja ka muudes valdkondades,” selgitab Adam.

MF IDEAL kombainide tähtsamad omadused

 • Kolm täiesti uut kombaini mudelit, ühe ja kahe rootoriga peksusüsteemid – 451hj MF IDEAL 7, 538hj MF IDEAL 8 and 647hj MF IDEAL 9 – lisaks ParaLevel versioonid.
 • Kütusesäästlikud mootorid:  AGCOPOWER 9,8 l (MF IDEAL 7), MAN 12,4 l (MF IDEAL 8) ning MAN 15,2 l (MF IDEAL 9).
 • MF IDEAL 8 and MF IDEAL 9 mudelitele paigaldatud 4.84 m ‘Dual Helix’ rootor on pikim kogu tööstuses, pakkudes suurimat tööala (lähimast konkurendist 31%* rohkem ruutmeetreid), väikest energiakulu ning võimet töödelda vilja erinevates põllukultuuri tingimustes – see tagab kütusesäästlikkuse, vähese viljakao ning teravilja ja põhu delikaatse käsitlemise.
 • 12 500 ja 17 100 l terapunkrid:  17 100-liitrine variant on hetkel turul olevatest suurim, lähimast konkurendist ligikaudu 18%* mahukam, parandades tõhusust, tühjendamisvajadusi vähendades.
 • Tühjendamiskiirus 140 and 210 l/sek: ‘Streamer 210’ 210 l/sek variant ületab hetkel turul olevast lähima konkurendi kiiruse ligikadu 32%*, suurendades nõnda tootlikkust logistika valdkonnas.
 • Eneseregulatsioon: Kasutamise hõlbustamiseks häälestab valikuline lisarakendus IDEALharvest™ kombaini seadistused automaatselt. Tera kvaliteedi jälgivat kaamerat ning 52. akustilist andurit rakendades, reguleerib masin vastavalt juhi eelistustele automaatselt rootorit, ventilaatori kiirust ja sõela seadistusi, et tagada parim masina jõudlus ja töövõime.
 • DriveCenter mootori kollektor sisaldab purusti ja heedri jõuülekannet. Lihtne konstruktsioon tagab rihmade ja kettide väikese arvu ja vähese energia- ning hoolduskulu.
 • Kitsas transpordi laius – Isegi kombainidest suurim, MF IDEAL 9, millel on 800 mm rehvid või uued ettevõtte enda disainitud 660 mm roomikud, ei ületa laiuselt 3,3 m, pakkudes uusi võimalusi põlluharijatele.
 • Kerge rehvijälg – uus TrakRide vedrustatud roomikute valikuvõimalus.
 • Täisühendus Fuse võrgulüüsi kaudu võimaldab kiirelt edastada ning kasutada tööandmeid – näiteks saagikaarte.
 • Uus vaikne ja mugav Vision panoraamvaatega kabiin
 • MF PowerFlow kuni 12,2-meetrise laiusega rihmülekandega heeder võimaldab suurepärast saagikoristust ning saagi ühtlast “viljapea ees” voolu transportöörile.
 • AutoDock™ ajasäästja – automaatne heedri elektriline ja hüdrauliline haakimine on võimalik otse kabiinist.

 

Massey Fergusoni IDEAL kombaine ehitatakse Põhja-Itaalias, Breganze linnas paiknevas AGCO tootmiskohas. 25-hektarilisse krunti on viimaste aastate jooksul suuri investeeringuid tehtud. Hiljutiste edusammude hulgas ISO standarditele vastavalt sertifitseeritud 65000-ruutmeetrises tehases võib välja tuua tarneahela ja tootmisprotsessi ümberkorraldamise, uute valtsimis- ja painutusmasinate paigaldamise, automatiseeritud keevitussüsteemid, tipptasemel värvimistöökoja ning võrratu AgriDome külastajate keskuse avamise.   

 

Massey Fergusoni IDEAL kombainid tulevad piiratud mahus turule 2018. aastal, täies mahus müüki paiskamine toimub aasta hiljem.

 

Tehnilised andmed

                                               MF IDEAL 7               MF IDEAL 8               MF IDEAL 9

Rootor                                    Üks                             Kaks                           Kaks

Kabiin                                    Vision                          Vision                          Vision

Terapunker (l)                       12 500                         12 500/17 100            12 500/17 100

Tühjendustigu (l/sek)            140/210                       140/210                      140/210          

Max mootori võimsus (hj)      451                             538                             647

Puhastusteo pikkus (mm)      2000                           2000                           2200

Puhastussüsteem                  Standardne                 Standardne                 Suure võimsusega

Mõõdud (miinimum)               3.3 m (800 mm veljed) 3.3 m (800 mm veljed)  3.3 m (800 mm veljed)

 

Tagasi