Manitou MLT-seeria teleskooplaadur on saeveskis asendamatu abiline

Tänavu aasta alguses Eestis Lääne-Virumaal tegevust alustanud Rannu Saeveski OÜ tegevusalaks on lehtpuust saematerjali tootmine. Maailma suurima termopuidutootja Thermory gruppi kuuluva ettevõtte üks esimestest investeeringutest oli Manitou MLT-seeria teleskooplaadur, mis saeveski tegevjuhi Ervin Küttise sõnul on end igati ära tasunud. 

„Hindan teleskooplaaduri läbivusvõimet ja hakkama saamist erinevatel pinnastikel igasugustes ilmastikuoludes, olgu väljas lumesadu ja maa jääst külmunud või maapind vastupidiselt liigsest vihmaveest pehme ning sopane. Manitou laadur saab hakkama ning on meie „majapidamises” suurepärane abiline,” kiidab Küttis, kelle sõnul kasutatakse uuena soetatud laadurit praktiliselt igas puidutööettevõttele omases töös alates palgikoormate mahalaadimisest, virnastamisest ja tootmisse etteandmisest kuni valminud laudade leotusvannidesse ja sealt välja tõstmiseni ning äraveoautodele laadimiseni. Talviti on töötajad Manitouga isegi lund lükanud, mis näitab laaduri mitmekülgsust tõesti igas valdkonnas.

Miks valis Rannu Saeveski just Manitou MLT seeria teleskooplaaduri mudeli 741? „Samasugune laadur on ka meie Valgevene saeveskis ning oli end igast küljest hästi tõestanud – äärmiselt kergelt juhitav ja suurepärase manööverdusvõimega masin nii laadimis- kui ka käitlemistöödeks. Oma kompaktsuse ja väiksuse juures on sellel ääretult suure jõudlusega hüdraulika. Kabiin ja 360-kraadine vaateväli on operaatori jaoks mugav ja ohutu ning vähetähtis pole muidugi juhile ka kabiini heliisolatsioon,” põhjendab Küttis valikut.

Rannu Saeveski tellis teleskooplaadurile lisaks spetsiaalsed haaratsid, millega on eriti hea palke ja lauavirnu tõsta. Tänu kiirkinnitussüsteemile käib haaratsite vahetamine kogemustega töömehe käes tõstuki kahvlite vastu ja vastupidi vaid sekunditega. Ka see oli üks oluline põhjus valida just Manitou 741 laadur – et kiirel ajal töö ei seisatuks selliste kõrvaltegevuste pärast nagu tarvikute vahetamine. 

Tagasi