Euroopa esimene Doosani 100-tonnine ekskavaator müüdi Eestisse

Šampusepudel lendas vahtu pritsides vastu roomikut kildudeks, kui Kiviõli Keemiatööstuse Põhja-Kiviõli II põlevkivikarjääris pühitseti eile sisse vastne ja uuenduslik 100-tonnine Doosan DX1000LC-7 ekskavaator, mille INTRAC Eesti AS ettevõttele üle andis.

Tegemist on esimese seda tüüpi kaevandamismasinaga, mis Euroopas kliendi kasutusse jõuab. OÜ Kiviõli Keemiatööstus (KKT) sõlmis Doosan DX1000LC-7 ostutehingu läinud aasta novembril. Vahepealsel ajal toimetati suur ja raske masin kolmes osas kohale ning monteeriti Kiviõlis kokku. Kõige kauem võttis aega kopa saabumine, sest valikus on mitu varianti ja nende seast tuli valida enda jaoks kõige sobilikum. KKT-le oli nimelt oluline, et ekskavaatori kopp võimaldaks kaevandataval põlevkivikihil lasuva katendiga võimalikult hästi hakkama saada ja valik vastavalt sellele ka tehti. Nüüd on ekskavaator valmis karjääris tööjärje üle võtma. Enne seda korraldati ka ametlik üleandmine.

Loe pikemalt: https://www.toostusuudised.ee/sisuturundus/2023/02/01/pohja-kivioli-ii-polevkivikarjaaris-alustas-tood-euroopa-esimene-doosani-100-tonnine-ekskavaator

Pildid: Raul Mee

Tagasi