Firmast Kontaktid
Sotsiaalmeedia:

Facebook Youtube LinkedIn Instagram

Dal-bo rullid

 

Dal-bo uue põlvkonna rullid laia valiku tööde teostamiseks:

Dalbo põllurullid sobivad ideaalselt külvi eelseks kui külvi järgseks mullaharimiseks.

Külvi eelsel rullimisel võib kasutada rulli ees paiknevat libistit või äket mis võimaldab siluda põllu pinna ebatasasused ja künnivead. Rull libisti järel tihendab seejärel pinnase võimalikult ühtlase survega. Nõnda valmib ühe töökäiguga ühtlase tihedusega külvialus mis võimaldab külvikul paremini hoida ühtlast töösügavust ja tõsta seeläbi külvi kvaliteeti.

Külvi järgsel rullimisel tihendatakse pinnas ühtlaselt seemnete ümber mis on eriti oluline kuivemapoolsel külviperioodil. Ühtlaselt tihendatud pinnases paraneb niiskusrežiim, mistõttu taimede tärkamine on kiirem ja ühtlasem. Lisaks vajutab rull tagasi eelnevast harimisest või külmakergitusest pinnale tõusnud väiksemad kivid (kuni u 20cm diameetriga) – säästes nii kombaini kui niidukit.

 

DUOFLEX

Kõik Dalbo põllurullid on varustatud koormuse ühtlustamise süsteemiga DUOFLEX mis võimaldab rullisektsioonidel maapinda ühtlase survega kopeerida. Mida suurem on töölaius seda olulisem on antud funktsioon nii maapinna ühtlase tihendamise-, kui põllurulli ühtlase koormamise mõttes. Kergematel rullidel kasutatakse koormuse ühtlustamisel keerdvedrusid, raskematel rullidel ühtlustatakse koormus sektsioonide vahel hüdraulika abil.

Ketaste tüübid

Dalbo põllurulle saab kombineerida erinevat tüüpi ketastega. Ketta tüübi valik sõltub rulli kasutusotstarbest ja mullastiku omadustest – kas tegemist on raskete või pigem kergete muldadega. Sama tüüpi kettaid on võimalik valida erineva läbimõõduga – see annab rullidele erineva massi.

Crosskill kettad

Raskete ja kleepuvate muldade töötlemiseks on sobivad kõige paremini Crosskill tüüpi kettad. Kettad on paigutatud üle ühe erineva läbimõõduga ja pöörlevad töötades seega erineva kiirusega. Lisaks on Crosskill ketas agressiivse iseloomuga ja purustab kokku kleepunud mullapangad väiksemateks osadeks. Crosskill sobib eelkõige külvi eelseks harimiseks ja rohumaade üle rullimiseks. Külvi järgsel harimisel tuleb ketta agressiivsuse tõttu vähendada töökiirust. Tootja annab ketastele 3 aastase garantii.

Cambridge Snowflake kettad

Cambridge Snowflake kettad sobivad nii külvi eelseks kui külvi järgseks rullimiseks. Snowflake nimetus tähistab spetsiaalset projekteeritud kodaraid mis annab kettale väga hea vastupidavuse kivistes oludes. Cambridge ketastega varustatud põllurull annab kõige paremaid tulemusi just kuivades töötingimustes. Töö pilt võrreldes Crosskill kettaga jääb märgatavalt siledam kuid niiskemat pinda töödeldes on oht põllu pind „kaanetada“. Cambrige ketastega rulle saab kasutada edukalt oraste üle rullimisel. Tootja annab ketasetele 6 aastase garantii.